Det svenska dj-kollektivet Swedish House Mafia lägger av, det meddelar gruppen på sin officiella hemsida.
"I dag vill vi dela med er att turnén vi är på väg att ge oss ut på blir den sista. Vi vill tacka var och en av er för att ni följde med oss på den här resan. We came, we raved, we loved", skriver bandet på hemsidan. Trions sista inbokade spelning gör de på nybyggda Friends Arena i Solna den 24 november.
Axwell, Steve Angello och Sebastian Ingrosso har spelat tillsammans sedan 2005, men Swedish House Mafia bildade de 2010. Med bland annat hits som "Save the world" och "Miami 2 Ibiza" har de haft stora försäljningsframgångar.
I december 2011 spelade de för ett utsålt Madison Square Garden i New York och enligt Expressen sålde de 65 000 biljetterna till showen på Madison Square Garden i juli i år slut på bara några minuter.
De har även blivit grammy-nominerade i USA och tilldelades i år regeringens musikexportpris
Bandet kommer att avsluta sin nuvarande turné innan de lägger av. Den består i nuläget av tre datum, varav en spelning på Friends arena i Stockholm 24 november är ett av dem.
"Idag vill vi dela med oss att den turné vi gör kommer att vara vår sista. Vi vill tacka varenda en av er som följde med oss på denna resa. Vi kom, vi rejvade, vi älskade" skriver de på hemsidan.
Swedish House Mafia bildades 2008 av tre svenska dj:ar - Axwell, Sebastian Ingrosso och Steve Angello.
Fler turnédatum kommer att offentliggöras i augusti.