Annons

Annons

Annons

Annons

Nyheter

Välkommen till oss på Sydsvenskan

Vill du nå enskilda personer via e-post? Mejla till fornamn.efternamn@sydsvenskan.se

Sydsvenskans växel: 040-28 12 00

Besökadress: Rådmansgatan 16, Malmö

Postadress: Sydsvenskan, 205 05 Malmö

Kundservice

Prenumerationsärenden och privatannonser

Kontaktformulär kundservice

Frågor och svar

Telefon vardagar 8-16.30: 040-93 41 00

Annons

Mejla kundservice: kundservice@sydsvenskan.se

Annons

Nyhetstips

Läs mer på sydsvenskan.se/tipsa

Telefon: 040-71234

E-post: 71234@sydsvenskan.se

Redaktioner

Malmö 040-28 12 00, malmo@sydsvenskan.se

Lund 046-19 71 00, lund@sydsvenskan.se

Sporten 040-28 13 50, sporten@sydsvenskan.se

Dygnet Runt 040-28 12 00

Vellinge 040-28 12 00, vellinge@sydsvenskan.se

Lomma 040-28 12 00, lomma@sydsvenskan.se

Kävlinge 040-28 12 00, kavlinge@sydsvenskan.se

Staffanstorp 040-28 12 00, staffanstorp@sydsvenskan.se

Annons

Annons

Svedala 040-28 12 00, svedala@sydsvenskan.se

Burlöv 040-28 12 00, burlov@sydsvenskan.se

Familj 040-28 12 00, familj@sydsvenskan.se

Kultur 040-28 12 00, kultur@sydsvenskan.se

Opinion 040-28 12 00, opinion@sydsvenskan.se

Webbredaktionen, webben@sydsvenskan.se

Vill du nå enskilda personer via e-post? Mejla till fornamn.efternamn@sydsvenskan.se

Insändare och debatt

Aktuella frågor, samhällsdebatt (redaktör Eva Rothstein 040-281305, aktuella@sydsvenskan.se)

Åsikter, insändare och lokal debatt (redaktör Hibba Abbas 040-28 12 00, asikter@sydsvenskan.se)

Annons

Om tidningen uteblir

Läs mer här.

Företagsannonser

Läs mer på hdsydsvenskan.se

Cookies

Läs mer här

Annons

Om Sydsvenskan

Sydsvenskan, grundad 1848, är Sydsveriges ledande morgontidning. I papperstidningen, på webben, i läsplattan och i mobilen förmedlar tidningen händelser och nyheter i närmiljön, i Sverige och i världen. Sydsvenskan granskar, berör, underhåller och tar ställning.

Tidningen är det självklara valet för annonsörer i regionen. Genom att annonsera i Sydsvenskans kanaler kan du nå sju av tio i regionen – mer än någon annan.

Sydsvenskan är en oberoende liberal morgontidning som i sin opinionsbildning står fri från bindningar till politiska partier och andra organiserade samhällsintressen. Sydsvenskans nyhetsförmedling är i alla aspekter självständig och opartisk.

I koncernen där Sydsvenska Dagbladets AB (Org. nr. 556002-7608) är moderbolag ingår även Helsingborgs Dagblad och Lokaltidningen.

Bonnier AB är huvudägare till Sydsvenskan.

Chefredaktör och ansvarig utgivare: Jonas Kanje.

Verkställande direktör: Anders Eriksson

Styrelse: Tomas Franzén styrelseordförande, Carl-Johan Bonnier ledamot, Lotta Edling ledamot, Stig Örskov, ledamot, Mats Johansson suppleant

Arbetstagarrepresentanter: Erik Magnusson SJF, Truls Nilsson SJF suppleant, Martin Svensson Unionen, Anneli Kronholm Unionen suppleant.

Sydsvenskan i andra kanaler

Youtube: youtube.com/SydsvenskanTV

Annons

Twitter: @sydsvenskan

Facebook:

Sydsvenskan.se

Sydsvenskan Sport

Sydsvenskan Malmö

Sydsvenskan Lund

Sydsvenskan Kultur

Annons

Annons

Till toppen av sidan